Nieuw hoofdstuk in de Belgische motorcross geschiedenis tijdens de MXGP van Castilla la Mancha

In het Spaanse Cozar werd afgelopen weekend een hoofdstuk toegevoegd aan de rijke Belgische motorcross geschiedenis. Niet alleen door de zege van Liam Everts in de MX2 na zijn zware revalidatie afgelopen winter maar ook door de winst van de jarige Jarne Bervoets in het Europees Kampioenschap EMX125cc.
De zware regenval maakte van het Spaanse circuit een ware modderploel. En in de modder ploederen dat kunnen onze Belgen als de besten, zeker de familie Everts. In de eerste reeks moest hij nog de duimen leggen voor de verrassend sterke Italiaan Ferruccio Zanchi maar in de tweede reeks was Liam heer en meester en won hij de race met liefst meer dan een minuut en 20 seconden voorsprong op de Nederlander Kay De Wolf.
Liam Everts: “Ik ben nu heel blij en bijna sprakeloos. Nog maar zes maanden geleden zat ik thuis op de zetel, niet wetende of ik ooit nog zou crossen. Ik heb ongelooflijk hard gewerkt om hier terug te staan, maar ik deed dat niet alleen. De steun van m’n nieuw team was fantastisch. Het feit dat onze baas, Kay Hennekens, hier vandaag is, maakt onze 1-2 finish nog specialer. In deze zware omstandigheden, heb ik me alleen op vloeiend rijden geconcentreerd, iets dat m’n vader me altijd heeft geleerd. Het is een ongelooflijk gevoel om hier te winnen.”
Jarne Bervoets
Met een derde plaats in de eerste en een tweede plaats in de tweede reeks pakte Jarne Bervoets zijn allereerste zege in de EMX125 en schenkt zichzelf een fantastisch verjaardagscadeau (16 jaar). 24 jaar na de laatste GP zege van vader Marnicq in Roggenburg, treedt zijn zoon nu in zijn voetsporen.
Foto’s: MXGP.com
